Višća odveo Bašakšehir u osminu finala Evropske lige

Fudbaleri Bašakšehira plasirali su se u osminu finala Evropske lige nakon što su u revanšu poslije produžetaka savladali lisabonski Sporting sa 4:1, a junak meča je bio veznjak BiH Edin Višća koji je postigao dva gola za turski tim, javlja Anadolu Agency (AA).

U prvom meču Sporting je slavio rezultatom 3:1, dok je i revanš u Istanbulu završen istim rezultatom pa su se igrali produžeci.

Nakon prvih 45 minuta igre u Istanbulu, Bašakšehir je imao prednost od 2:0, golovima Škrtela i Aleksića.

ISTANBUL, TURKEY – FEBRUARY 27: Edin Visca (R) of Medipol Basaksehir in action against Tiago Ilori (L) of Sporting Lizbon during the UEFA Europa League second match of the last 32 rounds between Medipol Basaksehir and Sporting Lizbon at the Fatih Terim Stadium in Istanbul, Turkey on February 27, 2020. ( Ahmet Bolat – Anadolu Agency )

Vietto je u 68. minuti pogodio za 2:1 i kada se činilo da će domaće ekipa ispasti iz Evropske lige, Višća je odličnim golom u 92. minuti donio produžetke svom timu.

U 118. minuti ekipa Bašakšehira je izborila penal, a na scenu je ponovo stupio Višća koji je pogodio za 4:1 i svom timu donio historijski prolazak u osminu finala.