Fudbaleri Željezničara i Sarajeva podijelili su bodove u 152. sarajevskom derbiju odigranom u sklopu 26. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine (0:0), prenosi Avaz.

Utakmica je odigrana u sjajnoj atmosferi prepune Grbavice, a umjesto golova, viđen je veliki broj kartona. “Kartonijadu” je otvorio Slaviša Radović koji je požutio već u 4. minuti.

Željezničar je u 19. ostao s igračem manje nakon što je Amer Hiroš zaradio isključenje nakon udaranja Edina Julardžije. Iznenada se Željezničar našao u nevolji, a dodatni problem bilo je isključenje Edina Cocalića u nadoknadi prvog dijela.

Međutim, tu nije bio kraj crvenim kartonima. Slaviša Radović je u tunelu udario Semira Štilića, a sudija Ermin Sivac ga je isključio.

Sarajevo je prijetilo preko Renana Oliveire i Hamze Čatakovića, potom i rezerviste Harisa Duljevića, ali do gola nije mogao.

Vedad Muftić je u nadoknadi meča sjajno intervenisao i zaustavio Eldara Mehmedovića koji je šutirao sa nekih šest-sedam metara od gola.

Ovo je 60. remi Željezničara i Sarajeva. Plavi imaju 47 pobjeda, dvije više od bordo tima.

Počela Olimpijada u Parizu: Bh. zastavu nosili Larisa Cerić i Mesud Pezer

Ceremonija otvaranja 33. ljetnih Olimpijskih igara, trenutno je u...

Lana Pudar nosiće zastavu BiH na zatvaranju Olimpijade u Parizu

Zastavu BiH će na ceremoniji otvaranja Olimpijskih igara u...

Fenomenalna Lejla Njemčević osvojila 21. titulu prvakinje BiH

Najbolja bh. biciklistkinja Lejla Njemčević osvojila je XCO državno...

Lana Pudar dobila poštansku markicu

Najtrofejnija bosanskohercegovačka plivačica i evropska prvakinja Lana Pudar od...