Ronaldo u pobjedi nad Gironom postigao 50. hat-trick u karijeri

Cristiano Ronaldo postigao je četiri gola u ubjedljivoj pobjedi Real Madrida protiv Girone (6:3) i svoj 50. hat-trick u karijeri.

Portugalac se tako upisao u listu strijelaca osmi put zaredom u svim takmičenjima.

Sinoćnom pobjedom u 29. kolu La Lige, Real Madrid se popeo na treće mjesto na tabeli iza Atletico Madrida i prvoplasirane Barcelone od koje “kraljevski klub” dijeli čak 15 poena.

Real je u 11. minutu poveo golom Ronalda, zatim su gosti remizirali pogotkom Christiana Stuanija. Prvo poluvrijeme završeno je tim rezultatom.

U 47. minutu Ronaldo je ponovo doveo Madriđane u vodstvo, zatim je u 59. minuti asistirao Lucasu Vazquezu za 3:1. Girona je drugim pogotkom Stuanija došla na 3:2, ali je Real u 64. minuti udvostručio vodstvo, trećim golom Ronalda, prenosi Anadolu Agency (AA).

Gareth Bale postigao je peti gol za Real, a Juanpe treći za Gironu. U prvoj minuti sudijske nadoknade Toni Kross je asistirao Ronaldu koji je postigao 307. gol za klub iz Madrida u kojem igra od 2009. godine.

Petostruki osvajač Zlatne lopte ove sezone postigao je 34 pogotka u svim takmičenjima, od čega 22 u La Ligi.

Skandal u Srbiji: Fudbalski sudija uhapšen zbog dilanja droge

Vijest dana u susjednoj Srbiji, tačnije u Zaječaru je...