Ogromna prednost za Dinamo u revanš susretu: Omonia na Maksimiru poražena sa 2:0

Fudbaleri Dinamo Zagreba slavili su u utorak na Maksimiru protiv kiparske ekipe Omonia rezultatom 2:0, u prvoj utakmici drugog pretkola UEFA Lige prvaka, javlja Anadolu Agency (AA).

Utakmica na Maksimiru odigrana je pred oko 1.500 navijača, a sudac je bio Poljak Pawel Gill.

Trener Dinama Damir Krznar zasigurno ne može biti zadovoljan onim što su njegovi fudbaleri pokazali u prvih pola sata igre, no nešto bolji dojam ostavili su posljednjih 15 minuta prvog poluvremena. Gostujuća ekipa Omonije ozbiljno je zaprijetila nekoliko puta, no promjene rezultata nije bilo, prvo poluvrijeme okončano rezultatom 0:0.

Dinamo dolazi u vodstvo u 65. minuti golom Lovre Majera. Dobra igra domaćih u nastavku. U 81. minuti u centru pažnje ponovo Majer, ovoga puta kao asistent, vodstvo Dinama na 2:0 povećava Kristijan Jakić, što je bio i konačan rezultat utakmice.

Uzvratna utakmica na rasporedu je 27. jula, igra se u Nikoziji sa početkom u 17.00 sati.

Nedim Botić o današnjem ubistvu u Gradačcu: Hoće li odgovorni reagovati na prijave

Večeras je jedan čovjek ubio svoju ženu sjekirom u...

Stravičan zločin u Gradačcu: Sjekirom ubio ženu pa izvršio samoubistvo

U Gradačcu je danas pronađeno beživotno tijelo ženske osobe...

Teška saobraćajna nesreća u Lašvi: Sudarilo se više automobila