Guardiola: Nikada neću promijeniti moj stil igre

Učinili smo sve. Ne možemo biti previše razočarani, jer nas čeka put u Barcelonu. Nisam frustriran, rekao Guardiola nakon remija sa Evertonom

Manchester City je pod vodstvom Josepa Pepa Guardiole imao fenomenalan start sezone nanizavši deset uzastopnih pobjeda. No, nakon današnjeg ogleda sa Evertonom na Etihadu treću utakmicu zaredom “građani“ ne znaju za pobjedu, javlja Anadolu Agency (AA).

Tim iz Liverpoola odnio je bod kući odigravši 1:1, a City nije iskoristio čak dva penala. Odmah su uslijedile kritike na Guardiolin račun zbog toga što njegovi igrači dominaciju na terenu ne mogu pretvoriti u čiste šanse i golove.

“Tim može biti predmet raznih komenatara, ali nikada neću promijeniti način na koji želim da igram fudbal. To je jedini stil koji poznajem“, kazao je Guardiola i dodao:

“Učinili smo sve. Ne možemo biti previše razočarani, jer nas čeka put u Barcelonu. Nisam frustriran. Čestitao sam Evertonu na tome kako se branio. Tužan sam zbog igrača, jer su zaslužili da pobijede.“

Zahvaljujući golu Romelua Lukakua koji je pogodio u 64. minuti Everton je poveo. Bod domaćinu spasio je rezervista Nolito u 72. minuti, samo što je ušao na teren i to na svoj 30. rođendan. Penale za City nisu realizovali Kevun de Bruyne u 43. i Sergio Aguero u 70. minuti.

Bez obzira na ovaj remi Manchester City ostao je lider engleske Premier lige sa 19 bodova, ali ga je stigao Arsenal koji je drugi jer ima nešto lošiju gol razliku. Guardiola će u srijedu na “Nou Campu“ imati priliku da igra protiv Barcelone u kojoj je proveo dio i igračke i trenerske karijere. Utakmica trećeg kola grupe “C“ igraće se sa početkom u 20.45 sati.

Skandal u Srbiji: Fudbalski sudija uhapšen zbog dilanja droge

Vijest dana u susjednoj Srbiji, tačnije u Zaječaru je...