Džanan Musa sa Real Madridom osvojio Kup Španije

Košarkaši Real Madrida osvajači su Kupa Španije. Kraljevi su u finalnom duelu u El Clasicu pobjedili Barcelonu rezultatom 96:85.

Prva četvrtina bila je dosta izjednačena, te je završena rezultatom 19:19. U drugoj četvrtini Barca je povela, održala vodstvo i na poluvrijeme otišla sa dva poena prednosti – 45:43.

Kraljevi su napokon u trećoj dionici progirali i preuzeli vodstvo.

U posljednju četvrtinu su ušli sa tri poena prednosti (66:63). Na samom početku posljednje četvrtine Real je napravio dobru seriju i povećao prednost.

Košarkaši Barcelone su se mini-serijom pokušali približiti, ali nije im pošlo za rukom. Real se ponovo “odlijepio” i stekao prednost koju Blaugrana nije mogla stići.

Bh. reprezentativac Džanan Musa susret je završio sa 15 poena, četiri skoka i tri asistencije. U redovima Kraljeva najefikasniji je bio Campazzo sa 18 poena.

Kod poraženog tima je najefikasniji bio Parker sa 19 ubačenih koševa.