Branio u samo dva meča: Petr Čech ostaje u Chelseaju

Chelsea, Arhiv, ilustracija

Petr Čech ostaje u Chelseaju, istakao je Jose Mourinho, menadžer lidera na tabeli engleske Premier lige. Kako prenosi Anadolu Agency (AA), Mourinho je naglasio da će Leicesteru posuditi trećeg golmana, australskog četrdesetdvogodišnjeg veterana Marka Schwarzera, koji je od dolaska u Chelsea u ljeto 2013. godine u engleskom društvu najboljih među stativama bio u samo četiri utakmice.  Sa druge strane, od kada je u Chelsea stigao Thibaut Courtois, Čech je preselio na klupu i u ovoj sezoni je branio u svega dva meča, u domaćim pobjedama nad Hull Cityjem (2:0) i Arsenalom (2:0).

Protiv Hulla je odigrao svih 90 minuta susreta, a u derbiju sa Arsenalom zamijenio je tada povrijeđenog Courtoisa u 24. minutu utakmice.  I pored toga, Mourinho se ne želi odreći tridesetdvogodišnjeg čuvara mreže iz Češke Republike. Inače, zanimljivo je i da je Chelsea nakon 20. kola najjačeg nacionalnog šampionata u svijetu na vrhu tabele poravnat sa Manchester Cityjem sa po 46 bodova, uz identičnu gol razliku 44:19, piše Anadolu Agency.

Skandal u Srbiji: Fudbalski sudija uhapšen zbog dilanja droge

Vijest dana u susjednoj Srbiji, tačnije u Zaječaru je...