Zlatni dječak Ismail Barlov isplivao još jedno zlato u Kairu

Ismail Barlov paraplivački reprezentativac Bosne i Hercegovine nastavio je sa sjajnim rezultatima i drugog dana takmičenja na mitingu Svjetske serije u Egiptu.

Takmičar Plivačkog kluba SPID iz Sarajeva danas je nastupio u disciplini 50 prsno i osvojio zlatnu medalju u seniorskom A finalu. Njegov klupski i reprezentativni kolega Ismail Zulfić u jutrošnjim kvalifikacijama uspio se plasirati u juniorsko finale, te nastup završio na šestom mjestu.

Bh. dvojac je juče prvog dana takmičenja u Kairu takođe briljirao. Ismail Barlov je u disciplini 150 metara miks sa isplivanim državnim rekordom i potvrđenom drugom A normom za Paraolimpijske igre u Parizu 2024. godine, osvojio srebrnu medalju u seniorskoj, te zlatnu u konkurenciji juniora.

Ismail Zulfić je bio na 200 miks srebrni među juniorima uz takođe isplivan državni rekord.

Paraplivačka reprezentacija Bosne i Hercegovine predvođena selektorom Amelom Kapom, nastup u Kairu završava u nedjelju kada će Barlov i Zulfić nastupiti u disciplini delfin.

Nedim Botić o današnjem ubistvu u Gradačcu: Hoće li odgovorni reagovati na prijave

Večeras je jedan čovjek ubio svoju ženu sjekirom u...

Stravičan zločin u Gradačcu: Sjekirom ubio ženu pa izvršio samoubistvo

U Gradačcu je danas pronađeno beživotno tijelo ženske osobe...

Teška saobraćajna nesreća u Lašvi: Sudarilo se više automobila