(VIDEO) Na stadionu u Moskvi u toku koncert kojim slave godišnjicu rata u Ukrajini

Na stadionu Lužnjiki u Moskvi, gdje se nekada igralo finale Svjetskog prvenstva u Rusiji 2018. godine, u toku je koncert kojim će biti obilježena prva godišnjica rata u Ukrajini, kao i Dan branioca domovine.

Ruski mediji objavljuju fotografije i snimke koje prikazuju mase ljudi koje se nalaze u stadionu koji slave ovu godišnjicu.

Trenutno nastupaju brojni ruski pjevači i pjevačice.

Kako bi osigurali dobru posjetu, u Moskvi je stigao velik broj autobusa iz drugih krajeva Rusije, a ta praksa je sasvim uobičajena za ovakve skupove u Rusiji.

PROČITAJTE JOŠ:  Argentinu pogodio snažan zemljotres jačine 5,7 stepeni

Kako javlja BBC, na ruskim Telegram kanalima pojavile su se fotografije reklama kojim su se potencijalnim posjetiocima koncerta obećavalo po 500 rubalja (nešto manje od 7 američkih dolara).

“Svi studenti koji su željeli doći na koncert, nisu morali cijeli dan pohađati predavanja, dok se drugim studentima, koji bi stigli na koncert u Moskvu, obećavala besplatna hrana i darovi”, prenosi BBC.

BBC je pisao i kako se na jednom plakatu, kojim se reklamirao koncert posjetiocima, između ostalog, zabranjivalo nositi žuto ili plavo.

PROČITAJTE JOŠ:  Srbija: Komšinicu istukao lopatom

U toku je obraćanje Putina…

NAJNOVIJE

MOŽDA VAS ZANIMA

Nesreća na Stupskoj petlji: Pijani vozač se zaletio u policiju

Na izlazu iz Sarajeva, kod Stupske petlje, večeras je...

Tursku pogodio zemljotres jačine 4,9 stepeni

Tursku je pogodio zemljotres jačine 4,9 stepeni po Rihterovoj...

Jelena Rozga pjevat će na dočeku Nove godine u Sarajevu

Hrvatska pjevačica Jelena Rozga uvest će Sarajlije i brojne...

Užas u Srbiji: Pretukao suprugu pa motornom pilom ubio psa

Policija u Srbiji uhapsila je 40-godišnjeg B. A. Š....