UEFA Evropa liga: Sevilla i Benfica ostvarili pobjede

Večeras su odigrani prvi polufinalni susreti UEFA Evropa lige. Prvi susret “španski derbi” između Seville i Valencie, odigran na stadionu Ramon Sanchez Pizjua, okončan je rezultatom 2:0 u korist domaćih. Golove za Sevillu postigli su Kamerunac Stephane M’bia Etoundi u 33. minuti te tri minuta kasnije Kolumbijac Carlos Arturo Bacca Ahumada.

U drugom susretu portugalska Benfica na stadionu Estadio da Luz ugostila je italijanski Juventus. Argentinac Ezequiel Marcelo Garay pogotkom u 3. minuti doveo je svoj klub u vodstvo te je Benfica prvo poluvrijeme završila s golom prednosti. U drugo poluvremenu, Argentinac Carlos Tevez izjednačio je na 1:1, dok je Rodrigo Lima, golom u 84. minuti utakmice postavi konačan rezultat utakmice 2:1. Uzvratni polufinalni susreti na programu su 01. maja.

Počela Olimpijada u Parizu: Bh. zastavu nosili Larisa Cerić i Mesud Pezer

Ceremonija otvaranja 33. ljetnih Olimpijskih igara, trenutno je u...

Lana Pudar nosiće zastavu BiH na zatvaranju Olimpijade u Parizu

Zastavu BiH će na ceremoniji otvaranja Olimpijskih igara u...

Fenomenalna Lejla Njemčević osvojila 21. titulu prvakinje BiH

Najbolja bh. biciklistkinja Lejla Njemčević osvojila je XCO državno...

Lana Pudar dobila poštansku markicu

Najtrofejnija bosanskohercegovačka plivačica i evropska prvakinja Lana Pudar od...