Svjetsko prvenstvo: Španija i Portugal u osmini finala

U 3. kolu grupe “B” Svjetskog prvenstva u Rusiji, nogometne reprezentacije Španije i Portugala su izborile plasman u osminu finala.

Španija je u posljednjem kolu grupne faze Mundijala remizirala 2:2 protiv selekcije Maroka.

Maroko je poveo u 14. minuti golom Khalida Boutaiba, a samo pet minuta kasnije Španci su već izjednačili na 1:1, golom Isca koji je pogodio na asistenciju Andresa Inieste, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

KALININGRAD, RUSSIA – JUNE 25 : Players of Spain celebrate after scoring a goal during the 2018 FIFA World Cup Russia Group B match between Spain and Morocco at the Kaliningrad Stadium in Kaliningrad, Russia on June 25, 2018. ( Andrey Bogunov – Anadolu Agency )

Selekcija Maroka je u 81. minuti ponovo imala prednost golom Youssefa En Nesyrija, javlja Anadolu Agency (AA).

Ipak, Španija je u trećoj minuti sudijske nadoknade izjednačila na 2:2, pogotkom Iaga Aspasa, što je bio i konačan rezultat kojim je Španija osvojila prvu poziciju u grupi.

KALININGRAD, RUSSIA – JUNE 25 : Players of Spain pose for a photo ahead of the 2018 FIFA World Cup Russia Group B match between Spain and Morocco at the Kaliningrad Stadium in Kaliningrad, Russia on June 25, 2018. ( Andrey Bogunov – Anadolu Agency )

U drugom meču iste grupe Portugal je igrao neriješeno 1:1 protiv reprezentacije Irana.

Selekcija Portugala je u 45. minuti povela golom Ricarda Quaresme, što je bio i konačan rezultat prvog dijela igre.

Cristiano Ronaldo je mogao povećati prednost svoje ekipe u 53. minuti, ali je promašio jedanaesterac.

Iran je uspio izjednačiti u trećoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena golom Karima Ansarifarda, što je bio i konačan rezultat meča kojim je Portugal osvojio drugo mjesto u grupi.

Poslije 3. odigranog kola, prva u grupi “B” je Španija s 5 bodova, koliko ima i drugoplasirani Portugal, treći je Iran s 4 boda, a posljednji Maroko s jednim osvojenim bodom.