Sport

Andre Villa osvojio prvo mjesto

0
Andre Villa osvojio prvo mjesto, Life.ba

Norvežanin Andre Villa osvojio je prvo mjesto na otvaranju sezone Red Bull X- Fightersa u Mexico Cityu. Zbog toga što su prevladavali loši vremenski uslovi takmičenje se okončalo nakon prve runde u kojoj je Villa bio najbolji.

Andre Villa osvojio prvo mjesto, Life.baKako se otkazalo dalje natjecanje dodijeljena mu je titula, čime je „privilegovan“. Nadmetanje je posmatralo 42 hiljade gledalaca.

„Trenirao sam žestoko čitav život i žrtvovao se za ovo“, raspoloženo je objasnio  27- godišnji Villa odmah nakon takmičenja.

Preostala mjesta na podijumu pripala su šamiponu Svjetskog prvenstva Nateu Adamsu (USA) i Robbieu Maddisonu (Austrija), dok se Španac Dany Torres plasirao na četvrto mjesto.

Branilac naslova Adams bio je pun riječi hvale za pobjednika:

Andre Villa osvojio prvo mjesto, Life.ba„Andre je zaslužio da trijumfuje. Kada se radi o sportu na otvorenom treba se suočiti i sa vremenskim uslovima. Velika kiša učinila je svoje i podijum za spuštanje bio je izuzetno klizav. Mislim da je odluka da se poslije prve runde napusti takmičenje bila ispravna“.

Za samo nekoliko sedmica, tačnije 14. maja 2010. Red Bull X- Fighters održava naredno takmičenje na svjetskoj turneji iz Sfinge u Gizi (Egipat).

Nakon toga kalendar takmičenja će nas počastiti natjecanjem u Moskvi, Madridu i Londonu. Posljednje nadmetanje u ovoj godini bit će održano u  Rimu u oktobru ove godine kada bi trebali dobiti novog prvaka.