Sjajna Elvedina Muzaferija ostvarila prvu pobjedu u karijeri u Evropskom kupu

Sjajna bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija je ostvarila prvu pobjedu u karijeri u Evropskom kupu!

Muzaferija je na današnjem drugom spustu u švicarskoj Crans Montani slavila s vremenom 1:08:12 i stigla do prve pobjede u drugom po snazi skijaškom takmičenju svijeta.

Muzaferija je slavila sa 31 stotinkom prednosti nad Amerikankom Tricijom Mangan, 32 nad Švicarkinjom Delijom Durrer, te 33 nad Čehinjom Ester Ledeckom.

Podsjetimo, danas su u Crans Montani održane dvije spustaške utrke, a u prvoj je Muzaferija jutros zauzela sedmo mjesto.

Dosadašnji najbolji plasman u karijeri Muzaferija je ostvarila prošle godine kada je također u Crans Montani 18. februara osvojila drugo mjesto u spustu.

Što se tiče Svjetskog kupa, elitnog takmičenja, najbolji rezultat Muzaferija je ostvarila nedavno kadaje zauzela 14. mjesto na superveleslalomu u italijanskoj Cortini d’Ampezzo.

Muzaferija je sa današnjih 100 poena skočila čak na sedmo mjesto u Evropskom kupu.