Sarajevo slavilo u 104. gradskom derbiju, susret obilježili navijački neredi

Golovima Velkoskog i Duljevića fudbaleri FK Sarajeva slavili su u 104. gradskom derbiju u gostima protiv Željezničara, a konačni rezultat utakmice bio je 1:2. Goste sa Koševa u vodstvo je doveo Krste Velkoski u 13. minutu utakmice. Najbolji strijelac FK Sarajeva  sa šest golova u ligi ove sezone tim sa Koševa je dolaskom iz makedonskog Rabotničkog pojačao prošle godine.

Poravnanje Željezničaru je donio Eldar Hasanović u 23. minutu susreta. Nakon nekoliko kraćih prekida zbog upotrebe pirotehničkih sredstava, utakmica gradskih rivala Željezničara i Sarajeva, prekinuta je u 35. minutu, nakon što su se na tribini stadiona Grbavica sukobili gostujući navijači sa pripadnicima policije, prenosi Anadolu Agency (AA).

Nakon policijske intervencije na tribini sa gostujućim navijačima sudija Muamer Bureković je poslao igrače obje ekipe u svlačionice. U sukobu sa policijom povrijeđeno je nekoliko navijača. Nakon prekida u trajanju od gotovo 20 minuta, igrači su se vratili na teren. Do kraja prvog dijela nije bilo pogodaka i na odmor se otišlo pri rezultatu 1:1.

Gosti su bolje otvorili drugo poluvrijeme, a golu Željezničara zaprijetio je Miloš Stojčev dobrim pokušajem iz slobodnog udarca u 66. minutu, da bi se samo dvije minute kasnije u prilici našao Dario Purić.

Zbog nereda na tribina prekinut derbi Željezničara i Sarajeva

Pritisak Sarajeva urodio je plodom u 69. minutu susreta kada je nakon greške u odbrani pogodio Haris Duljević. Isti igrač nije iskoristio dobru priliku u 71. minuti.

Meho Kodro, kojem je današnji trijumf bio ujedno i prvi u derbijima na mjestu šefa stručnog štaba FK Sarajeva na teren je poslao Bandovića, Barića, Tatomirovića, Dupovca, Puzigaću, Cimirota, Radovca, Stojčeva, Okića, Bilbiju, Velkoskog.

Trener Željezničara Admir Adžem susret je počeo sa: Antolovićem, Čolićem, Bogdanovićem, Kosorićem, Zeljkovićem, Hasanovićem, Tomićem, Sadikovićem, Vareom, Memijom i Bajićem.

Skandal u Srbiji: Fudbalski sudija uhapšen zbog dilanja droge

Vijest dana u susjednoj Srbiji, tačnije u Zaječaru je...