Rio 2016: Phelps osvojio rekordno 21. zlato na OI

Najbolji plivač svijeta, Amerikanac Michael Phelps (31) povećao je broj olimpijskih zlatnih medalja osvojivši naslove na 200 metara leptir i u štafeti na 4×200 metara slobodno, pa sada ima čak 25 medalja s Olimpijskih igara, od čega 21 zlato.

Četvrtog dana OI u Rio de Janeiru Phelps je na 200 metara leptir u sjajnoj utrci stigao do 20. zlatnog odličja u karijeri. Amerikanac je do cilja stigao za 1:53.36 ispred srebrnog Japanca Masata Sakaija i 26 stotinki ispred Mađara Tamasa Kenderesija, dok je Le Clos ostao četvrti s 1:54.06.

ajbolji plivač svijeta, Amerikanac Michael Phelps (31) povećao je broj olimpijskih zlatnih medalja osvojivši naslove na 200 metara leptir i u štafeti na 4x200 metara slobodno, pa sada ima čak 25 medalja s Olimpijskih igara, od čega 21 zlato. ( Salih Zeki Fazlıoğlu - Anadolu Agency )
ajbolji plivač svijeta, Amerikanac Michael Phelps (31) povećao je broj olimpijskih zlatnih medalja osvojivši naslove na 200 metara leptir i u štafeti na 4×200 metara slobodno, pa sada ima čak 25 medalja s Olimpijskih igara, od čega 21 zlato. ( Salih Zeki Fazlıoğlu – Anadolu Agency )

Olimpijac s najviše medalja svih vremena je zatim pomogao SAD-u da osvoji još jednu medalju u štafeti 4×200 metara slobodno. Amerikanci su slavili s vremenom 7:00.66, odnosno 2.47 sekundi ispred srebrnih Britanaca.

SAD se trenutno nalaze na vrhu ljestvice sa ukupno 26 osvojenih medalja, od toga devet zlatnih, osam srebrnih i devet bronzanih.