Real Madrid i Barcelona izborili osminu finala Kupa kralja

Španjolski nogometni velikani Barcelona i Real Madrid izborili su plasman u osminu finala Kupa kralja nakon što su na gostovanjima pobijedili trećeligaše UD Ibizu sa 2-1 i Unionistas Salamancu sa 3-1.

“Kraljevski klub” je nastupio bez većine prvotimaca no i u tom sastavu Real je bio prevelik zalogaj za Unionistas.

Gosti su poveli preko Garetha Balea u 18. minuti, izjednačio je Alvaro Romero u 57. minuti, a samo četiri minute kasnije Brahim Diaz ponovo je doveo Real u vodstvo. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Diaz svojim drugim golom u sudačkoj nadoknadi.

Barcelona je na gostovanju pobijedila UD Ibizu rezultatom 2:1, u utakmici u kojoj je trećeligaš vodio do dvadesetak minuta pred kraj susreta.

Ibiza je povela u devetoj minuti golom Pepa Caballe i držala tu prednost sve do 72. minute kada je Griezmann izjednačio. Francuski napadač svojim drugim golom u sudačkoj nadoknadi donio pobjedu Barceloni.