Rafael Nadal 12. put osvojio trofej ATP turnira u Barceloni

Španski teniser Rafael Nadal osvojio je ATP turnir u Barcelona Open, a u uzbudljivom finalu je bio bolji od grčkog rivala Stefanosa Tsitsipasa, javlja Anadolu Agency (AA).

Treći reket svijeta Nadal je u finalu slavio pobjedu rezultatom 2:1 u setovima (6:4, 6:7 i 7:5), a peti igrač sa ATP liste Tsitsipas je u drugom setu spasio dvije meč lopte i odveo meč u odlučujući treći set.

Meč je trajao duže od tri i pol sata, a Nadal je uspio i 12 put u karijeri osvojiti trofej turnira u Barceloni.

On je igrao 12 finala i bez poraza u finalima je apsolutni rekorder tog turnira koji se igra na zemljanoj podlozi.

Skandal u Srbiji: Fudbalski sudija uhapšen zbog dilanja droge

Vijest dana u susjednoj Srbiji, tačnije u Zaječaru je...