PSG slavio rekordnu pobjedu i osam kola do kraja prvenstva osigurao titulu prvaka

Paris Saint Germain (PSG) je u 30. kolu elitne fudbalske lige Francuske nad Troyesom slavio rekordnu gostujući pobjedu rezultatom 9:0 i osam kola prije kraja prvenstva osigurao četvrti u nizu naslov prvaka Francuske, javlja Anadolu Agency (AA).

Posljednjeplasirana ekipa francuske Ligue 1 Troyes danas je na svom stadionu dočekala zahuktali PSG i meč završila s nevjerovatnih devet golova u svojoj mreži.

Golijadu Parižana započeo je Cavani u 13. minuti. Golovima Pastorea i Rabiota na odmor se otišlo s tri gola prednosti Parižana.

U drugom poluvremenu na scenu je stupio karizmatični golgeter Zlatan Ibrahimović i s tri gola postignuta u 11 minuta najavio debakl Troyesa. Do kraja meča po još jedan gol su postigli Cavani i popularni Ibra, a autogolom je mrežu Troyesa tresao i Saunier.

Bila je to pobjeda s najvećom gol razlikom u historiji francuske lige.

Sa prednošću od 25 bodova ispred drugoplasiranog Monaca, PSG je danas osigurao četvrti u nizu i ukupno šesti naslov prvaka Francuske.

PSG je tako postao i klub s najranije osiguranom titulom prvaka, koju je ranije držao Lyon s osiguranim naslovom prvaka pet kola prije kraja sezone, 2006.-2007. godine.

Počela Olimpijada u Parizu: Bh. zastavu nosili Larisa Cerić i Mesud Pezer

Ceremonija otvaranja 33. ljetnih Olimpijskih igara, trenutno je u...

Lana Pudar nosiće zastavu BiH na zatvaranju Olimpijade u Parizu

Zastavu BiH će na ceremoniji otvaranja Olimpijskih igara u...

Fenomenalna Lejla Njemčević osvojila 21. titulu prvakinje BiH

Najbolja bh. biciklistkinja Lejla Njemčević osvojila je XCO državno...

Lana Pudar dobila poštansku markicu

Najtrofejnija bosanskohercegovačka plivačica i evropska prvakinja Lana Pudar od...