PSG slavio rekordnu pobjedu i osam kola do kraja prvenstva osigurao titulu prvaka

Paris Saint Germain (PSG) je u 30. kolu elitne fudbalske lige Francuske nad Troyesom slavio rekordnu gostujući pobjedu rezultatom 9:0 i osam kola prije kraja prvenstva osigurao četvrti u nizu naslov prvaka Francuske, javlja Anadolu Agency (AA).

Posljednjeplasirana ekipa francuske Ligue 1 Troyes danas je na svom stadionu dočekala zahuktali PSG i meč završila s nevjerovatnih devet golova u svojoj mreži.

Golijadu Parižana započeo je Cavani u 13. minuti. Golovima Pastorea i Rabiota na odmor se otišlo s tri gola prednosti Parižana.

U drugom poluvremenu na scenu je stupio karizmatični golgeter Zlatan Ibrahimović i s tri gola postignuta u 11 minuta najavio debakl Troyesa. Do kraja meča po još jedan gol su postigli Cavani i popularni Ibra, a autogolom je mrežu Troyesa tresao i Saunier.

Bila je to pobjeda s najvećom gol razlikom u historiji francuske lige.

Sa prednošću od 25 bodova ispred drugoplasiranog Monaca, PSG je danas osigurao četvrti u nizu i ukupno šesti naslov prvaka Francuske.

PSG je tako postao i klub s najranije osiguranom titulom prvaka, koju je ranije držao Lyon s osiguranim naslovom prvaka pet kola prije kraja sezone, 2006.-2007. godine.

Željezničar i Sarajevo podijelili bodove: Derbi obilježila čak tri crvena kartona

Fudbaleri Željezničara i Sarajeva podijelili su bodove u 152....

(VIDEO) Pogledajte kako je otpjevana Grbavica pred derbi Željezničara i Sarajeva

Pred početak utakmice između Željezničara i Sarajeva, koja se...