Posljednja provjera Zmajeva pred kvalifikacije za EP: BiH – Lihtenštajn 3:0

Posljednja provjera Zmajeva pred kvalifikacije za EP: BiH - Lihtenštajn 3:0

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas na stadionu Tušanj u Tuzlu u prijateljskoj utakmici reprezentaciju Lihtenštajna rezultatom 3:0, javlja Anadolu Agency (AA). Odabranici selektora Sušića poveli su već u prvoj minuti utakmice. Sejad Salihović uposlio je Vedada Ibiševića koji je odlično reagirao i matirao golmana gostiju Petera Jehlu.

Nakon 13 minuta BiH je udvostručila prednost. Asistent je bio Pjanić, a pogodio je ponovo Ibišević. Igrao se 24. minut kada se novi kapiten Edin Džeko “poigrao” s odbranom protivnika te razornim udarcem poslao loptu u gol za 3:0. Do kraja prvog poluvremena BiH je dominirala, ali se na odmor otišlo sa 3:0 u korist popularnih Zmajeva. Zmajevi su u drugom poluvremenu bili dominantniji.

Utakmica u Tuzli je protekla u sjajnoj atmosferi pred oko 10.000 geldalaca te je tako na najbolji način odigran prvi meč A reporezentacije BiH u trećem po veličini gradu u državi. Za BiH poslije današnje prijateljske utakmice naredni susret se igra u utorak u Zenici protiv Kipra u prvom kolu kvalifikacija Evropsko prvenstvo “Francuska 2016.”, piše Anadolu Agency (AA). Usput, Tuzla i stadion Tušanj prvi put su bili domaćini A reprezentaciji BiH.

Drama u Hadžićima: Fudbaler Radnika se srušio na terenu

Marcelo Kurevija, defanzivac Radnika iz Hadžića, srušio se na...