Poraz Borussie na Westfalenu

Ekipa Borussie iz Dortmunda poražena je večeras na Westfalen stadionu od Monaca rezultatom 2:3, u prvom susretu četvrtfinala Lige prvaka u fudbalu, javlja Anadlolu Agency (AA).

Stvari su po ekipu Borussia Dortmunda krenule naopako već na početku prvog poluvremena kada je protivnički igrač oboren unutar kaznenog prostora, na što je sudac pokazao na bijelu tačku. Brazilac Fabinho nije pogodio okvir gola.

Monaco je nastavio sa pritiskom, što je urodilo plodom, pa je francuski reprezentativac Kylian Mbappe, svega tri minute nakon promašenog penala, pogodio za vodstvo gostiju od 0:1.

Hladan tuš za domaćine stigao je ponovo u 35. minuti kada je Nijemac Sven Bender odlično poentirao glavom, no loptu je poslao u vlastitu mrežu. To je bilo 2:0 za Monaco, a ujedno i rezultat prvog poluvremena.

Da je odmor na poluvremenu prijao fudbalerima BVB-a potvrdio je Francuz Ousmane Dembele pogotkom u 57. minuti utakmice, čime je smanjeno vodstvo gostiju na 1:2.

Mbappe se u 79. minuti po drugi put upisao na listu strijelaca i povećao vodstvo svog kluba na 1:3. No, Borussia na to nije ostala dužna, te je pet minuta kasnije odgovor stigao od Japanca Shinjia Kagawe, koji pogađa za 2:3, što je bio i konačan rezultat susreta.

Utakmica između Borussia Dortmunda i Monaca trebala je biti odigrana sinoć, no ovaj susret je odlukom UEFA-e odgođen za dan kasnije, nakon terorističkog napada sinoć u Dortmundu.

Osim ovog susreta, večeras su na rasporedu i susreti između Atletico Madrida i Leicester Cityja, te Bayern Munchena i Real Madrida.

Skandal u Srbiji: Fudbalski sudija uhapšen zbog dilanja droge

Vijest dana u susjednoj Srbiji, tačnije u Zaječaru je...