Poraz bh. košarkaša od Hrvatske

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine pretrpjela je ubjedljiv poraz u drugom kolu turnira u Zagrebu. Košarkaši BiH su nakon pobjede nad Izraelom na otvaranju turnira, večeras u drugom kolu poraženi od domaćina Hrvatske sa 97:79 (19:16, 21:21, 28:19, 29:23).

Reprezentacija BiH prvo poluvrijeme bila je ravnopravan protivnik, a veći dio prve četvrtine imali su prednost. Hrvatska je u trećem periodu uspjela “prelomiti” utakmicu u svoju korist i sa nekoliko vezanih poena otići na dvocifrenu prednost.

Najefikasniji u reprezentaciji BiH bili su Elmedin Kikanović sa 17 i Andrija Stipanović s 15 poena, dok je selekciju Hrvatske predvodio Mario Hezonja sa 24 poena.

U drugom meču drugog kola od 21 sat igraju Izrael i Estonija.

Turnir se završava u petak, a reprezentacija BiH od 18 sati igra s Estonijom. To će ujedno biti posljednja pripremna utakmica bh. košarkaša uoči početka Eurobasketa.

MI2

Počela Olimpijada u Parizu: Bh. zastavu nosili Larisa Cerić i Mesud Pezer

Ceremonija otvaranja 33. ljetnih Olimpijskih igara, trenutno je u...

Lana Pudar nosiće zastavu BiH na zatvaranju Olimpijade u Parizu

Zastavu BiH će na ceremoniji otvaranja Olimpijskih igara u...

Fenomenalna Lejla Njemčević osvojila 21. titulu prvakinje BiH

Najbolja bh. biciklistkinja Lejla Njemčević osvojila je XCO državno...

Lana Pudar dobila poštansku markicu

Najtrofejnija bosanskohercegovačka plivačica i evropska prvakinja Lana Pudar od...