Pogledajte najbolju akciju sa WRC Hrvatska (VIDEO)

Aktuelni i sedmerostruki svjetski prvak Francuz Sebastien Ogier (Toyota) pobijedio je u nedjelju u prvom izdanju Croatia Rallyja, trećem takmičenju Svjetskog prvenstva u reliju. Uoči posljednjeg brzinca Velšanin Elfyn Evans (Toyota) je imao 3.9 sekunde prednosti u odnosu na Ogiera, ali je na zadnjem zavoju relija pogriješio i izgubio pobjedu za samo šest desetinki, a Ogier je došao do 51. trijumfa u karijeri.

Tako je Evans završio na drugoj poziciji (+0.6), a treće mjesto osvojio je Thierry Neuville (Hyundai) sa +8.1 sekundi slabijim vremenom, koji je odlično vozio na zadnjem brzincu, ali se je u jednom trenutku izvrtio na stazi te je izgubio nekoliko dragocjenih sekundi.

Pobjednik finskog Arctic Rallyja Estonac Ott Tänak (Hyundai) bio je četvrti sa minutu i 25.1 sekundi zaostatka.

Ogier je bio vodeći nakon prva dva dana relija, odnosno nakon 16 od 20 predviđenih brzinskih ispita. U nedjelju, posljednji dan, ušao je sa 6.9 sekundi prednosti pred timskim kolegom Britancem Elfynom Evansom, te 10.4 sekundi ispred Belgijca Thierrya Neuvillea (Hyundai).