Pobjede Željezničara i Sarajeva

Nogometaši Željezničara i Sarajeva ubilježili su pobjede u 14. kolu Premijer lige BiH. Željezničar je u gostima u Bosanskoj Gradišci savladao Kozaru sa 2:0. Strijelci su bili Adilović u 15. i Zeba u 41. minuti. Ovim trijumfom Željezničar se na tabeli izjednačio s vodećim Širokim brijegom, koji ima utakmicu manje.

Sarajevo je na Koševu nakon velikog preokreta savladao Zvijezdu iz Gradačca sa 3:2. Gosti iz Gradačca su nakon 37 minuta imali vodstvo od 2:0, a golove su postigli Nuhanović (25.) i Matko (37.).

Sarajevo je smanjilo je 1:2 golom Haskića u 40., a isti igrač je pogodio za izjednačenje u 57. minuti. Pobjedu Sarajevu donio je Bajraktarević u 83. minuti.

Nogometaši Čelika, Veleža, Borca i Rudara ostvarili su pobjede u 14. kolu Premijer lige BiH.

Čelik je upisao treću uzastopnu pobjedu pred svojim navijačima, a ovaj put na “Bilinom polju” savladao je GOŠK sa 2:0. Strijelac oba gola bio je Avdija Vršajević u 73. i 88. minutu.

Velež je nakon serije loših rezultata uspio da dođe do pobjede, savladavši Slobodu sa 3:0.

Golove su postigli Rovčanin (43.), Brković (83.) i Okić (87.).

Do pobjede u gostima došao je Borac, koji je u Lukavici savladao posljednjeplasiranu Slaviju sa 2:0. Banjalučani su poveli u 26. minuti golom Stajića, a konačnih 0:2 postavio je Krunić u 67. minuti.

Rudar je u Prijedoru s visokih 4:0 pobijedio Travnik. Strijelci su bili Pantić (10.), Maksimović (44.), Šuka (65.) i Kantar (85.)

Drama u Hadžićima: Fudbaler Radnika se srušio na terenu

Marcelo Kurevija, defanzivac Radnika iz Hadžića, srušio se na...