Pit Stop Solidarnosti: Prikupljeno više od 17.000 eura koji odlaze u humanitarne svrhe

Fudbalski tim vozača Formule 1 pobjedio je na humanitarnoj utakmici “Pit Stop Solidarnosti” protiv ekipe Nazionale Calcio sa rezultatom 6:2.

MCP_37761

Najtrofejniji automobilista Bosne i Hercegovine, Boris Miljević, igrao je drugo poluvrijeme kao špic napada ekipe Nazionale Piloti, zamjenivši startera ekipe, vozača Red Bull F1 tima, Danijela Ricciarda. Uprkos tome što se Miljević nije uspio upisati u listu strelaca, prikazao je možda i najbolju igru na terenu stadiona Brianteo.

“Presrećan sam jer smo dali sve od sebe na terenu, pobjedili sa visokih 6:2, te prikupili više od 17.000 eura koji odlaze u humanitarne svrhe. Bila mi je čast opet igrati sa najboljim automobilistima današnjice, a posebno rame uz rame sa Fisichellom koji nas je kao kapiten ekipe predvodio u novu pobjedu. Dali smo dosta rano 4 gola i sačuvali veliku prednost u prvom poluvremenu. U drugom smo pojačali ritam i podigli tempo utakmice, što je manje odgovaralo protivniku, te postigli još 2 pogotka do kraja. Raduje me  i to što mi je šef tima gosp. Mario di Natale stavio na znanje da od mene očekuje još mnogo dobrih partija u dresu “Nazionale Piloti” tima, te se nadam i svom prvom golu u narednim utakmicama.” – izjavio je Boris.

Zahvaljujući velikom odazivu publike i sjajnoj organizaciji projekta, prikupljeno je ukupno 17.700 eura za organizacije: Maria Leticia Verga, Heartbeat Moving Children, Progetto Slancio i Casa del Volontariato.