Odigrane utakmice osmine finala UEFA Evropske lige

UEFA Evropska liga: Zenit St. Petersburg - Torino

U okviru osmine finala UEFA Evropske lige večeras su odigrani prvi susreti utakmica, javlja Anadolu Agency. Zenit St. Petersburg savladao je italijanski Torino rezultatom 2:0 golovima Axela Witsela i Domenica Criscita. Ovaj susret za ruske domaćine nije predstavljao problem tako da su već na kraju prvog poluvremena vodili sa jednim golom razlike.

Susret između Club Bruggea i Bešiktaša također je okončan u korist domaćina. Prvo poluvrijeme je prošlo bez golova da bi Bešiktaš poveo pogodotkom Gokhana Torea. Club Brugge nije dugo ostao dužan, a konačni rezultat bio je 2:1 uz pogotke Toma De Suttera i Lior Rafaelov koji je Bešiktašovu mrežu zatresao iz penala.

Dnipro je također porazio Ajax rezultatom 1:0, a pogodak je postigao Roman Zozulya.

Wolfsburg je odnio ubjedljivu pobjedu nad Interom sa rezultatom 3:1. Gosti su već u prvim minutama igre poveli golom Rodriga Palacia, ali je njemački tim do kraja poluvremena izjednačio pogotkom Nalda. U drugom poluvremnu domaći su krenuli u odlučniji napad te je Kevin de Bruyne sa dva pogodotka svom timu donio ubjedljivu pobjedu.

Susret između Evertona i Dynamo Kyiva je okončan rezultatom 2:1, a golove su za domaće postigli Steven Naismith i Romelu Lukaku. Pogodak za Dynamo ostvario je Oleg Gusev.

Jedini večeras nerješeni susret odigran je između Fiorentine i Rome. Domaći su poveli utakmicu sa pogotkom Josipa Iličića, no na kraju drugog poluvremena Seydou Keita je zabio loptu u mrežu Fiorentine na taj način spasivši svoj tim od poraza.

SSC Napoli porazio je Dinamo Moscow rezultatom 3:1. Gosti su poveli već u drugoj minuti susreta, no do kraja utakmice njihova mreža se tresla tri puta. Sva tri gola za Napoli postigao je Gonzalo Higuain dok je Kevin Kuranyi ostavrio pogodak za gostujući tim.

Villarreal jedini je domaćin koji je u večerašnjim susretima poražen i to od Seville. Susret je okončan 1:3. Pogodak za domaće ostvario je Luciano Dario Vietto, dok su strijelci Seville bili Vitolo, Stephane M’Bia i Kevin Gameiro.

Uzvratni susreti utakmice osmine finala igrat će se već slijedeće sedmice, 19 marta.

Drama u Hadžićima: Fudbaler Radnika se srušio na terenu

Marcelo Kurevija, defanzivac Radnika iz Hadžića, srušio se na...