Mikaela Shiffrin Snježna kraljica, Zagreb zimska turistička destinacija FOTO

Hrvatska: Amerikanka Mikaela Shiffrin osvojila krunu Snježne kraljice

Amerikanaka Mikaela Shiffrin po drugi put u svojoj karijeri osvojila je sljemensku krunu Snježne kraljice, nakon druge vožnje u kojoj se natjecalo 30 najboljih iz prve vožnje. Iza Amerikanke, na postolju Snježne kraljice našla se na drugom mjestu Kathrin Zettel iz Austrije, a treće mjesto osvojila je Nina Loeseth iz Norveške, javila je Anadolija.

Drugu utrku od 30 natjecateljica završilo je ukupno njih 22. Krunu Snježne kraljice Amerikanki Shiffrin dodijelila je dogradonačelnica Zagreba Sandra Švaljek. Sa svega 17 godina, Shiffrin je prvi put osvojila titulu i tako postala najmlađa Snježna kraljica u povijesti natjecanja. Uspjeh je ponovila i na ovom natjecanju. Slovenka Tina Maze ispala je sa pobjedničkog trona osvojivši peto mjesto, iako je najveći broj navijača na Sljemenu podršku dao upravo njoj. Sljeme prekosutra, 6. januara, očekuje mušku slalomsku utrku na kojoj će se natjecati najveća svjetska imena skijanja.

Snježna kraljica na Sljemenu privukla veliki broj turista: Dobra zabava na snijegu uz vrhunske sportiste

Sljeme nadomak Zagreba je i ove godine po deseti put domaćin utrke najvećih svjetskih slalomaša i slalomašica. „Snow Queen Trophy“ ili „Snježna kraljica“ višednevni je prvorazredni skijaški događaj, koji je, osim vrhunskih skijaša, u Zagreb doveo velik broj turista i novinara iz cijeloga svijeta. Na vrhu Sljemena je danas bilo vedro, vidljivost je bila izvrsna i pogled prekrasan. Tijekom jutra temperatura je bila minus jedan stupanj Celzija.

Konvoj sa 68 skijašica i 246 članova timova iz 21 zemlje, koji se sastoji od 76 automobila i dva autobusa, oko osam sati jutros je stigao na vrh Sljemena. Događaj je pratilo više od 500 akreditiranih novinara. Najveći broj zastava koje su se mogle vidjeti uz sljemensku stazu, pored hrvatskih, jesu slovenske. Velik broj slovenskih navijača pristigao je još jučer u Zagreb kako bi bodrili svoju favoritkinju Tinu Maze.

Nakon dvije ženske utrke sa ukupno 68 slalomašica danas, prekosutra će se, također na neradni dan povodom blagdana Sveta Tri kralja, voziti dvije muške slalomske utrke. Nakon ženskog slaloma, na Sljemenu se vozi i humanitarna utrka na kojoj nastupaju najveće skijaške legende.

Prošle godine “Snježna kraljica” bila je otkazana zbog nedostatka snijega i visoke tempereture na Zagrebačkoj gori, no ove godine su snijeg i niske tempereture išli na ruku organizatorima. Ovaj prvorazredni sportski događaj i ove je godine uključio velik broj ljudi u organizaciju, a Zagrebu je, osim odlične reklame kao zanimljive zimske turističke destinacije, uz troškove, donio i znatne prihode.

Drama u Hadžićima: Fudbaler Radnika se srušio na terenu

Marcelo Kurevija, defanzivac Radnika iz Hadžića, srušio se na...

Bivši košarkaš Cibone preminuo nakon borbe s opakom bolešću

Bivši košarkaš Cibone Corey Williams preminuo je u 46....

I to je BiH: Himna Bosne i Hercegovine izviždana uoči finalne utakmice Zrinjskog i Borca

Himna Bosne i Hercegovine je izviždana uoči početka prve...