Manchester United i Ajax igraju u ovogodišnjem finalu Evropske lige

Manchester United i Ajax iz Amsterdama će se sastati u ovogodišnjem finalu Evropske lige koje se igra u Solni kod Stockholma. Manchester United je, nakon pobjede od 1:0 u gostima, u uzvratnoj utakmici polufinala Evropske lige na svom Old Traffordu igrao 1:1 protiv Celte Vigo te tako izborio plasman u finale.

Pogodak za domaćina je postigao Marouane Fellaini u 17. minuti na asistenciju Marcusa Rashforda. Celta je izjednačila golom Facunda Roncagliaja u 85. minuti na asistenciju Thea Bongonda. Zbog nesportskog ponašanja u 89. minuti Eric Bertrand Bailly u ekipi Manchester Uniteda i Facundo Roncaglia iz Celta Viga su zaradili direktne crvene kartone, javlja Anadolu Agency (AA).

Lyon, koji je u prvom meču na “Amsterdam Areni” u Amsterdamu deklasiran sa 4:1, večeras je na “Parc Olympique Lyonnaisu” u Décines-Charpieuu savladao ekipu Ajaxa sa 3:1.

Gosti su poveli golom Kaspera Dolberga u 27. minuti nakon asistencije Amina Younesa.

Lyon se uspio vratiti u meč u 45. minuti golom Alexandrea Lacazettea iz jedanaesterca, a isti igrač je samo minut kasnije pogodio i za 2:1.

Domaćin je i u drugom poluvremenu krenuo silovito tako da su nakon brojnih prilika poveli sa 3:1 golom Rachida Ghezzala u 81. minuti na asistenciju Macieja Rybusa.

Do kraja nije bilo golovo tako da je Ajax uspio izboriti plasman u finale ovog takmičenja.

Napomenimo još da je u ekipi Ajaxa, Nick Viergever u 84. minuti zaradio drugi žuti, automatski crveni karton.

Ovosezonsko finale Evropske lige igraće se 24. maja na “Friends areni” u Solni kod Stockholma.