Makarova pobjedom protiv Kerber do četvrtfinala

Ruskinja Ekaterina Makarova, koja se nalazi na 19. mjestu na ATP listi za teniserke, na prvom ovosezonskom grand slam turniru Australian Openu, savladala je Njemicu Angelique Kerber 2-0 u setovima, te tako postala prva teniserka koja se plasirala u četvrtfinale.

Ruska teniserka Ekaterina Makarova, koja se nalazi na 19. mjestu rang liste za teniserke, susrela se sa petom nositeljicom Njemicom Angelique Kerber, a prvi set protiv favorizovane protivnice dobila je rezultatom 7:5.

Kerber je tokom pauze u drugom setu pri rezultatu 3:2, zatražila pomoć ljekara na terenu. Nakon prvobitnog pregleda, uz dozvolu sudije, Kerber je odvedena u ambulantu na pregled.

Nakon pregleda koji je trajao približno pet minuta, Kerber se vratila na teren, a kako je imala problema sa koncentracijom, u devetom gemu Makarova je preokrenula rezultat na 5:4. Makarova, je drugi set dobila sa rezultatom 6:4 u gemovima.

Makarova je prošle godine pobijedila Amerikanku Serenu Williams u četvrtfinalu, a ove godine izbacila petu nositeljicu Kerber. Ruska teniserka Makarova u četvrtfinalu će se susresti sa svojom sunarodnjakinjom drugom nositeljicom Mariom Sharapovom.

Rezultati mečeva osmine finala teniskog Grand slam turnira Australian Open u Melbourneu:

TENISERI
David Ferrer (Špa/4) – Kei Nišikori (Jap/16) 6:2, 6:1, 6:4
Nicolas Almagro (Špa/10) – Janko Tipsarević (Srb/8) 6:2, 5:1, predaja Tipsarevića
Tomaš Berdych (Češ/5) – Kevin Anderson (JAR) 6:3, 6:2, 7:6 (15/13)