Liga šampiona: Real osigurao mjesto u finalu

aa_picture_20131024_839182_high-1024x682

Real Madrid je i večeras pokazao nadmoć nad njemačkim klubom Bayernom iz Minhena, savladavši domaćina rezultatom 4:0 u revanš susretu polufinala Lige šampiona, javlja Anadolu Agency (AA). Na stadionu Allianz Arena u Minhenu u revanš utakmici protiv Bayern Municha, Real je rezultatom 4:0 otišao korak dalje prema trofeju UEFA-e, osiguravši sebi mjesto u finalnom susretu Lige šampiona.

Golovima Sergio Ramosa u 16. i 20. minuti i Cristiana Ronalda u 34. i 90. minuti, momci pod vodstvom Carla Ancelottija savladali su tim Pepa Guardiole i zasluženo nastavili svoj put prema finalu.

Real Madrid je i u prvom susretu na Santiago Bernabeu 23. aprila pobijedio Bayern golom Karima Benzeme u 19. minuti. Španski klub igraće finale Lige šampiona na stadionu Da Luz 24. maja sa pobjednikom sutrašnjeg susreta između Chelsea i Atletico Madrida.