Liga prvaka: Roma savladala Qarabag, Džeko strijelac

Italijanska Roma je u 2. kolu grupe “C” Lige prvaka na stadionu “Baki Olimpiya” u Bakuu savladao Qarabag rezultatom 2:1.

Gosti su poveli već u 7. minuti susreta, a strijelac je bio Kostas Manolas koji je glavom savladao Ibrahima Šehića, bh. golmana koji brani za azerbejdžanski tim.

Drugi pogodak za Vučicu u 15. minuti je postigao bh. napadač Edin Džeko na asistenciju Stephana El Shaarawyja.

Qarabag je uspio smanjiti na 1:2 golom Pedra Henriquea u 28. minuti utakmice, javlja Anadolu Agency (AA).

Do kraja meča obje ekipe su imale po nekoliko izglednih prilika, posebno gosti, ali se rezultat ipak nije mijenjao, pa je Roma upisala važnu gostujuću pobjedu.

Večeras su u okviru 2. kola Lige prvaka na programu i mečevi Anderlecht – Celtic, Atletico Madrid – Chelsea, Basel – Benfica, CSKA Moskva – Manchester United, Juventus – Olympiakos, PSG – Bayern Minhen i Sporting – Barcelona.