Liga prvaka: Roma i Liverpool u polufinalu

Italijanska Roma i engleski Liverpool prvi su polufinalisti Lige prvaka. Roma je nevjerovatnim preokretom uspjela savladati Barcelonu sa 3:0, što je bilo dovoljno za prolazak dalje. Liverpool je slavio i u revanš utakmici protiv Manchester Cityja, rezultat je bio 2:1.

U prva dva revanš susreta četvrfinala Lige prvaka, Roma je savladala goste iz Barcelone rezultatom 3:0, što je Romi bilo dovoljno za nastavak takmičenja, obzirom da je na stadionu Nou Camp poražena sa 4:1. Strijelac prvog pogotka na utakmici bio je bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko, u 6. minuti utakmice.

Sjajna partija Džeke, kojeg Pique u 56. minuti ruši u kaznenom prostoru, sudija pokazuje na bijelu tačku. Precizan s bijele tačke bio je de Rossi, 2:0 za Romu. Treći gol za Romu postigao je Manolas u 82. minuti utakmice. Barcelona se oprašta od Lige prvaka.

ROME, ITALY – APRIL 10 : Edin Dzeko (9) of AS Roma celebrates after scoring a goal during the UEFA Champions League quarter final soccer match between AS Roma and FC Barcelona at the Stadio Olimpico in Rome, Italy on April 10, 2018. ( Claudio Pasquazi – Anadolu Agency )

U drugoj utakmici, ekipa Manchester Cityja, koja je u prvoj utakmici poražena od Liverpoola rezultatom 3:0, povela je u drugoj minuti revanš susreta na stadionu Etihad. Strijelac je bio Gabriel Jesus.

Očekivalo se da bi Manchester City mogao napraviti preokret, no hladan tuš stigao je u 56. minuti, kada je Salah izjednačio na 1:1.

U 77. minuti Roberto Firmino pogađa za 2:1, i Liverppolu kupuje kartu za polufinale. Bio je to konačan rezultat utakmice, javlja Anadolija.

Sutra su na rasporedu i preostale dvije utakmice četvrtfinala ovog takmičenja. Juventus, koji je poražen na domaćem terenu sa 3:0 od Real Madrida, putuje na Santiago Bernabeu.

U drugom susretu, ekipa Bayern iz Minhena, dočekat će na Allianz Areni špansku Sevillu, koju je u prvoj utakmici savladala rezultatom 2:1.

Skandal u Srbiji: Fudbalski sudija uhapšen zbog dilanja droge

Vijest dana u susjednoj Srbiji, tačnije u Zaječaru je...