Liga prvaka: Rezultati petog kola

Nogometaši Bayerna, Intera i Benfice izborili su plasman u osminu finala Lige prvaka. Bayern je u petom kolu A-grupe u Münchenu savladao Villarreal s 3:1 i tako osigurao prvo mjesto u grupi. Golove za bavarski tim postigli su Ribery (3., 69.) i Mario Gomez (23.), dok je Jonathan De Guzman bio strijelac jedinog gola za Villarreal u 50. minuti.

U derbiju kola Napoli je na svom terenu savladao Manchester City sa 2:1 i tako se probio na drugo mjesto u A-grupi.
Junak utakmice bio je Edinson Cavani koji je bio strijelac oba gola za Napoli (17., 49.), dok je gol za City postigao Mario Balotelli (33.).  Manchester Cityju, za koji je do 81. minute igrao bh. reprezentativac Edin Džeko, za plasman u osminu finala sada je neophodna pobjeda nad Bayernom u posljednjem kolu, kao i poraz ili remi Napolija na gostovanju Villarrealu.

Interu je za plasman u osminu finala bio dovoljan i remi 1:1 s Trabzonsporom. Inter je poveo u 18. minuti golom Alvareza, a konačnih 1:1 postavio je Halil Altintop (23.). U drugom meču u grupi Lille je u Moskvi pobijedio CSKA sa 2:0 i uključio se u borbu za drugo mjesto. Berezutski je autogolom u 49. minuti Lilleu donio prednost od 1:0, a konačan rezultat postavio je Sow (64.).

Inter nakon pet kola ima deset bodova i osigurao je prvo mjesto. Drugi je Trabzonspor sa šest, dok po pet bodova imaju Lille i CSKA. U posljednjem kolu sastaju se Inter – CSKA i Lille – Trabzonspor. Manchester United je u derbiju C-grupe na “Old Traffordu” odigrao 2:2 sa Benficom.

Portugalski tim poveo je u 3. minuti autogolom Jonesa, a izjednačio je Berbatov u 30. minuti. Fletcher je u 59. minuti United doveo u vodstvo, a konačnih 2:2 postavio je Aimar dvije minute kasnije. Ovim remijem Benfica je osigurala prolaz među 16 najboljih ekipa, dok će United u posljednjem kolu protiv Basela pokušati da odbrani bod prednosti nad švicarskom ekipom.  U drugoj utakmici Basel je sa 3:2 pobijedio Otelul Galati i vodećem dvojcu na tabeli C-grupe se približio na samo jedan bod. Za plasman u osminu finala Švicarcima će biti potrebna pobjeda nad engleskim timom.

Fabian Frei (10.), Alexander Frei (14.) i Marco Streller (37.) bili su strijelci u meču protiv Otelula, za koji su golove postigli Gabriel Giurgiu (75.) i Liviu Antal (81.). Madridski real, koji je ranije osigurao plasman u osminu finala, u petom kolu D-grupe deklasirao je zagrebački Dinamo sa 6:2. Golove za “kraljevski” klub postigli su Benzema (2., 66.), Callejon (6., 49.), Higuain (9.) i Özil (20.), dok su golove za hrvatskog prvaka postigli Beqiraj (81.) i Tomečak (90.). Meč između Lyona i Ajaxa završen je bez golova, pa je Ajaxu u posljednjem kolu protiv Reala dovoljan bod za dalji plasman.