Liga prvaka: Barcelona i Juventus slavili, Hart Messiju “skinuo” penal

U okviru osmine finala prestižnog fudbalskog takmičenja Lige šampiona večeras su odigrane dvije utakmice, prenosi Anadolu Agency (AA). Juventus je ugostio Borussiu iz Dortmunda pobjedivši je rezultatom 2-1. “Stara dama” već u 13. minuti utakmice povela je pogotkom Argentinca Carlosa Teveza, a samo pet minuta kasnije “crno-žuti” su izjednačili golom Marca Reusa u 18. minuti susreta.

Pred sami kraj prvog poluvremena, u 43. minuti Alvaro Morata postigao je drugi pogodak za Juventus i postavio konačan rezultat utakmice 2-1. U drugom susretu snage su odmjerili španska Barcelona i engleski Manchester City. Barcelona je od samog početka utakmice pokazala spremnost i želju za pobjedom te je Luis Suarez zatresao mrežu domaćina u 16. i 30. minuti. Barcelona je tako prvo poluvrijeme zatvorila s dva gola razlike.

Liga prvaka: Barsa i Juventus slavili, Hart Messiju "skinuo" penal

U drugom poluvremenu mogla se primijetiti dosta ofanzivnija igra Manchester Citya od samog početka. Pritisak je urodio plodom i Sergio Aguero je u 69. minuti smanjio prednost Barcelone na 2-1. Manchester je nastavio s dobrom igrom, no nade za izjednačenje smanjene su kada je Gael Clichy dobio crveni karton zbog oštrog starta nad Dani Alvesom.

U sudijskoj nadoknati dosuđen je i penal za Barcelonu, no dobro postavljeni Hart na golu Manchester Citya odbranio je šut Lionela Messija te je konačan rezultat utakmice bio 1-2. Sutra su na rasporedu i još dvije utakmice osmine finala Lige prvaka a snage će odmjeriti Arsenal i Monaco te Bayer Leverkusen i Atletico Madrid.

Bivši košarkaš Cibone preminuo nakon borbe s opakom bolešću

Bivši košarkaš Cibone Corey Williams preminuo je u 46....

I to je BiH: Himna Bosne i Hercegovine izviždana uoči finalne utakmice Zrinjskog i Borca

Himna Bosne i Hercegovine je izviždana uoči početka prve...