Liga Evrope: Valencia prva ekipa koja je postigla pet golova u prvom poluvremenu

Fudbaleri Valencije u četvrtak uvečer ušli su u istoriju Lige Evrope. Naime, postali su prva ekipa koja je postigla pet golova u prvom poluvremenu ovog evropskog takmičenja. Španski tim je u prvom ogledu šesnaestine finala deklasirao bečki Rapid sa 6:0, a nakon svega 35 minuta vodio je sa 5:0, javlja Anadolu Agency (AA).

Utakmica na „Mestalli“ bila je veoma neobična. Osim spomenutog novog rekorda, izjednačen je još jedan koji je držala Steaua iz Bukurešta. Taj rekord tiče se najubjedljivije pobjede u Ligi Evrope rezultatom 6:0, koju je ostvarila prošle sezone u grupnoj fazi protiv danskog Aalborga.

Uz sve to, fudbaleri Valencie su svom treneru Englezu Garyju Navilleu podarili veliki trijumf na njegov 41. rođendan, i to nakon što je do prošlog vikenda bio pred otkazom. No, onda su ostvarili prvu prvenstvenu pobjedu pod njegovim vodstvom preokretom protiv Betisa (2:1), a sada su odigrali fenonenalnu utakmicu u Ligi Evrope.

„Očigledno je da je ovaj rezultat doveo do moje najbolje večeri u Valenciji. Međutim, nikada nisam slavio pobjede koje su na pola puta. Imamo i revanš, tako da ne smije biti opuštanja. Nadam se da smo krenuli sa pozitivnim nizom, mada je o tome uvijek opasno razmišljati“, kazao je Neville.

Golove za Valenciju protiv Rapida, za koji je bh. reprezentativac Srđan Grahovac odigrao 45 minuta, postigli su Santi Mina u četvrtoj i 25., Daniel Parejo u desetoj, Alvaro Negredo u 29., Andre Gomes u 35. i Rodrigo u 89. minuti. Revanš ogled između Rapida i Valencije igraće se 25. februara na Ernst Happel stadionu u Beču.

Drama u Hadžićima: Fudbaler Radnika se srušio na terenu

Marcelo Kurevija, defanzivac Radnika iz Hadžića, srušio se na...