Kvalifikacije za Euro 2016: Vels iznenadio Belgiju, Kipar siguran protiv Andore

Arhiv, ilustracija

U terminu od 18 sati večeras je odigrano nekoliko utakmica kvalifikacija za Euro 2016 u Francuskoj. Najveće iznenađenje napravila je reprezentacija Velsa koja je osvojila bod protiv favorizovane Belgije, javlja Anadolu Agency (AA). Najuvjerljiviju pobjedu ostvarila je Holandija koja je u grupi A s ubjedljivih 6:0 pobijedila slabašnu Latviju.

Prvi gol publika je čekala samo šest minuta, kada je Robin van Persie postigao gol. Do kraja poluvremena Holandija je postigla još dva gola preko Arjena Robbena u 35. i Klaasa Jana Huntelaara u 42. minuti. Holanđani su posao završili u drugom dijelu drugog poluvremena, prvo preko Jeffreyja Brume u 78. minuta, a zatim je drugi gol na utakmici postigao Robben u 82. minuti. Huntelaar je stavio tačku na i golom u 89. minuti utakmice za uvjerljivih 6:0.

Holandija je pobjedom ostala na trećem mjestu sa šest bodova, dok je Latvija četvrta na tabeli s dva osvojena boda. Svoje mečeve večeras su igrali i protivnici Bosne i Hercegovine iz grupe B. Najveće iznenađenje je priredio Vels koji je osvojio bod protiv favorizovane Belgije za prvo mjesto na tabeli. Belgijanci su izgubili dva već ranije upisana boda i sada su 4. na tabeli s pet bodova iz tri utakmice.

Ubjedljivu pobjedu je ostvario Kipar koji je Andoru pobijedio s uvjerljivih 5:0. Tri gola je postigao Georgios Efrem, a u listu strijelaca su se upisali joši Giorgos Merkisi Dimitris Christofi.

Kipar je sada 3. na tabeli sa šest bodova, dok je Andora još uvijek zakovana za dno tabele.

U grupi H gostujuću pobjedu Norveškoj u Azerbejdžanu je donio Haavard Nordtveit u 25. minuti utakmice.