Košarkašice podgoričke Budućnosti šampioni Međunarodne regionalne lige

Košarkašice Budućnost Bemaksa iz Podgorice pobjednice su Međunarodne ženske regionalne košarkaške lige. Crnogorski prvak savladao je večeras u Podgorici, u finalnom meču završnog turnira, zagrebački Medveščak 74:58 (21:13, 16:18, 19:19 i 18:11) i prvi put u klupskoj istoriji osvojio trofej regionalnog takmičenja, javlja Anadolu Agency (AA).

Budućnost je četvrti put igrala završni turnir, a ove godine prvi put igrala je finale takmičenja koje okuplja klubove sa prostora bivše SFR Jugoslavije.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Irena Matović sa 24, Nikol Henri je ubacila 15, a Ndidi Madu 12 poena. U zagrebačkoj ekipi istakla se Nina Premasunac sa 12 koševa.

U meču za treće mjesto košarkašice beogradske ekipe Radivoje Korać savladale su riječki Kvarner 63:41.

Počela Olimpijada u Parizu: Bh. zastavu nosili Larisa Cerić i Mesud Pezer

Ceremonija otvaranja 33. ljetnih Olimpijskih igara, trenutno je u...

Lana Pudar nosiće zastavu BiH na zatvaranju Olimpijade u Parizu

Zastavu BiH će na ceremoniji otvaranja Olimpijskih igara u...

Fenomenalna Lejla Njemčević osvojila 21. titulu prvakinje BiH

Najbolja bh. biciklistkinja Lejla Njemčević osvojila je XCO državno...

Lana Pudar dobila poštansku markicu

Najtrofejnija bosanskohercegovačka plivačica i evropska prvakinja Lana Pudar od...