Jorge Lorenzo osvojio španski Grand Prix moto GP šampionata

U četvrtoj trci Moto GP šampionata, španski Grand Prix osvojio je Jorge Lorenzo iz Yamahe, javlja Anadolu Agency (AA). Ovaj Grand Prix održao se na pisti dugoj 4,4 kilometra i to u gradu Jerez, na jugu Španije. Grand Prix sastojao se od 27 krugova. Lorenzo je trku počeo s pol-pozicije koju je uspio sačuvati do kraja utrke.

Na kraju utrke Španac Marc Marquez iz tima Repsol Honda, bio je drugi. Valentino Rossi iz Yamahe, koji je startao s pete pozicije, 200. nastupom utrku je završio na trećem mjestu. Rossi na kraju utrke ima 82 poena, Andrea Dovizioso 67, a Lorenzo 62 poena. Lorenzu je ovo prva pobjeda u sezoni, dok je 55. u karijeri. Peta utrka Francuskog Grand Prixa vozit će se 17. maja.

Vozači koji su utrku završili u top deset: Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha), Marc Marquez (Repsol Honda), Valentino Rossi (Movistar Yamaha), Cal Crutchlow (CWM LCR Honda), Pol Espargaro (Monster Yamaha Tech 3), Andrea Iannone (Ducati), Aleix Espargaro (Suzuki Ecstar), Bradley Smith (Monster Yamaha Tech 3), Andrea Dovizioso (Ducati) i Yonny Hernandez (Pramac).

– Poredak timova i vozača nakon Španskog Grand Prixa –

Poredak vozača: Valentino Rossi (İtalija) – 82 poena, Andrea Dovizioso (Italija) – 67, Jorge Lorenzo (Španija) – 62, Marc Marquez (Španija) – 56, Andrea Iannone (Italija) – 50

Poredak timova: Movistar Yamaha – 144, Ducati – 117, Repsol Honda – 71, Monster Yamaha Tech 3 – 62, CWM LCR Honda – 53.

Skandal u Srbiji: Fudbalski sudija uhapšen zbog dilanja droge

Vijest dana u susjednoj Srbiji, tačnije u Zaječaru je...