Hajduk izgubio od Galatasaraya i ispao iz Evropske lige

Ekipa splitskog Hajduka večeras je na stadionu Turk Telekom Arena u Istanbulu u 3. pretkolu Evropske lige poražena s 2:0 od Galatasaraya koji je tako izborio prolaz u naredni krug i borbu za grupnu fazu takmičenja, javlja Anadolu Agency (AA).

Istanbul, Turska – 24. septembar 2020:UEFA Evropska liga, treće kolo kvalifikacija: Galatasaray – Hajduk Split ( Salih Zeki Fazlıoğlu – Anadolu Agency )

Obje ekipe su u prvom poluvremenu imale po nekoliko izglednih prilika ali golova nije bilo.

Galatasaray je poveo u 77. minuti golom Younesa Belhanda. Turska ekipa je u 86. minuti povećala na 2:0 golom Ryana Babela.

Rezultat se do kraja meča nije mijenjao, pa je Galatasaray očekivano izborio plasman u play-off.

Galatasaray će u u play-offu Evropske lige igrati protiv boljeg iz meča holandskog Willem II i škotskog Rangersa.

Drama u Hadžićima: Fudbaler Radnika se srušio na terenu

Marcelo Kurevija, defanzivac Radnika iz Hadžića, srušio se na...