Gareth Bale biografija

Gareth Bale je rođen u Cardiffu, glavnom gradu Walesa, a svoju je karijeru započeo u Southamptonu u Engleskoj 2006., kad mu je bilo samo 16 godina. Bale je te iste godine postao najmlađi igrač seniorske reprezentacije Walesa.

U maju 2007. potpisao je četverogodišnji ugovor sa timom Tottenham Hotspur. Bale je odigrao važnu ulogu u Tottenhamovom učešću u UEFA Ligi prvaka 2010./2011. Posebno se ističu dva nastupa protiv tadašnjih nosioca naslova prvaka Internazionale Milana u fazi po grupama, kad je zabio hat-trick u porazu (4-3) na San Siru te dva puta asistirao na White Hart Laneu u pobjedi 3-1.

Balea su za najboljeg igrača u Engleskoj odabrali i udruženje igrača i udruženje sportskih novinara, nakon izvrsne sezone 2012./2013. u kojoj je za Tottenham Hotspur dao 21 gol u Premier ligi.

Bale je u ljeto 2013. prešao iz Tottenhama u Real Madrid za najveću cijenu u istoriji, čak 100 miliona eura. Dao je gol u svojoj prvoj utakmici za Real Madrid, u La Ligi protiv Villareala te u prvoj utakmici u Ligi prvaka koja je završila izjednačenim rezultatom 2-2 protiv Juventusa.

Nissan Global Ambassador - Gareth Bale
Nissan Global Ambassador – Gareth Bale

Bale je 16. aprila 2014. u finalu Kupa kralja 2014. zabio pobjednički gol pet minuta prije kraja u finalu protiv Barcelone. Bale je 24. maja 2014. zabio za 2-1 u 110. minuti produžetka protiv rivala Atlético Madrida u finalu Lige prvaka, nakon čega su osvojili deseti naslov Lige prvaka.

Bio je u prvoj postavi Real Madrida kad su u sezoni 2015./2016. osvojili Ligu prvaka. Asistirao je za jedini pogodak Real Madrida u finalu i dao gol iz jedanaesterca nakon produžetaka protiv Atlético Madrida.

Drama u Hadžićima: Fudbaler Radnika se srušio na terenu

Marcelo Kurevija, defanzivac Radnika iz Hadžića, srušio se na...