Francuzi izbacili Amerikance u četvrtfinalu Svjetskog košarkaškog prvenstva

Reprezentacija Francuske plasirala se u polufinale Svjetskog košarkaškog prvenstva pobijedivši u Dongguan SAD rezultatom 89:79.

Nakon izjednačene prve četvrtine koja je završila neodlučenim rezultatom 18:18, Francuska se počela odvajati u drugoj četvrtini te je na odmor otišla s prednošću od 6 poena (45:39).

Francuzi su nastavili u istom ritmu nakon poluvremena te su nakon dvije i pol minute igre u nastavku imali deset poena viška (53:43).

Ipak, Amerikanci su brzo uhvatili priključak, ponajprije zahvaljujući Donovanu Mitchellu koji je u trećoj četvrtini ubacio 14 poena, i u posljednju četvrtinu ušlo se pri vodstvu SAD-a 66:63.

Sredinom posljednje četvrtine američki košarkaši imali su crnu seriju od pet minuta bez postignutog koša, što su iskoristili izabranici Vincenta Colleta. Dvije minute prije kraja poveli su šest razlike i tu prednost više nisu ispuštali do kraja utakmice.

U redovima pobjedničke reprezentacije najbolji su bili Evan Fournier s 22 poena i Rudy Gobert s 21 poenom i 16 skokova. Mitchell s 29 poena bio je najbolji strijelac kod SAD-a.

Protivnik Francuskoj u polufinalu bit će Argentina, koja je jučer bila bolja od Srbije.

U posljednjem četvrtfinalnom ogledu danas se sastaju Australija i Češka, a bolji iz tog susreta ide na Španjolsku koja je jučer svladala Poljsku.

Polufinalni susreti na programu su u petak.