Francuska pobjednik UEFA Lige nacija

Nogometna reprezentacija Francuske pobjednik je drugog izdanja UEFA Lige nacija.

Francuzi su u finalu ovog takmičenja večeras u Milanu savladali selekciju Španije sa 2:1 i na tronu naslijedili pobjednike prvog izdanja Portugalce.

Španija je povela u 64. minuti golom Oyarzabala. Izjednačio je Benzema dvije minute kasnije, a pobjedu svjetskim prvacima donio je Mbappe u 80. minuti.

U susretu za treće mjesto Italija je danas u Torinu pobijedila Belgiju sa 2:1. Golove za Italiju postigli su Barella u 46. i Berardi u 65. iz penala, dok je strijelac za Belgiju bio Ketelaere u 86. minuti.