FMX spektakl, Japanac Taka Higashino briljirao (VIDEO)

RedBullXFightersJapan(2)

Pred 11 hiljada gledalaca ispred dvorca Osaka, u subotu 1. juna održano je četvrto ovosezonsko takmičenja Red Bull X-Fighters svjetske turneje 2013 koje nikoga ne ostavlja ravnodušnim. Na domaćem terenu slavio je Taka Higashino ostavivši iza sebe Pagesa i Jonesa.

Na dugoočekivanom prvom nadmetanju  ikad održanom u Japanu, domaća zvijezda freestyle motocrossa Taka Higashino pred rasprodanim gledalištem uspio je pobijediti i popeti se na pobjedničko postolje. Iako je Francuz Tom Pages dominirao u kvalifikacijama i bio favorit za finalnu pobjedu,  Japanac je uz ogromnu podršku publike svojoj zemlji priuštio spektakularan uvid u svijet FMX-a. Treću poziciju osigurao je Amerikanac Adam Jones. Pages je i dalje prvi u ukupnom poretka, a u subotu  je osigurao nagradu Swatch Best Move za najbolji trik.

Četiri dosadašnje stanice ovogodišnje Red Bull X-Fighters turneje donijela su četiri različita pobjednika. Naredno takmičenje održat će se 19. jula u Madridu. Prema svemu sudeći natjecanje će opet donijeti mnogo neizvjesnosti i napetosti.