FK Sarajevo i Široki upisali važne bodove na gostovanjima

Fudbaleri FK Sarajevo upisali su pobjedu u prvom susretu proljetnog dijela sezone Premijer lige Bosne i Hercegovine. Izabranici Mehe Kodre slavili su u 16. kolu na gostovanju u Gradačcu, gdje su na veoma lošem terenu domaću Zvijezdu pobijedili s 3:0. Golove za Sarajevo postigli su Bekić u 18. te Benko u 22. i 76. minutu susreta.

Široki Brijeg je upisao važna tri boda na gostovanju Radniku u Bijeljini, iako je domaći tim prvi došao u vodstvo pogotkom Galešića u 14. minutu. Ipak, lider na tabeli brzo se konsolidirao i do kraja prvog poluvremena preokrenuo utakmicu u svoju korist. Strijelci su bili Wagner u 28. i Peko u 37. minutu. Tuzlanska Sloboda je deklasirala Travnik s 4:0, a branilac titule prvaka Zrinjski na svom terenu je pobijedio Slaviju s 2:0.

Drina je pobijedila Velež s 3:1, a Vitez Čelika s 1:0. Od 17.30 sati igraju Borac i Mladost, dok će u derbiju kola sutra na ”Grbavici” s početkom u 14.30 sati igrati Željezničar i Olimpic.

Šok za Hrvatsku: Albanija povela golom Ćazima Laćija

Fudbalske reprezentacije Hrvatske i Albanije u Hamburgu igraju svoj...

Hrvati i Albanci navijaju zajedno pred duel njihovih reprezentacija u Hamburgu

Fudbaleri Hrvatske i Albanija danas će odmjeriti snage od...

Preminuo legendarni fudbaler Veleža Franjo Vladić

Legendarni fudbaler Veleža Franjo Vladić preminuo je danas u...

Dodjelom unikatnih pehara završeno Evropsko rafting prvenstvo Konjic 2024.

Evropsko rafting prvenstvo Konjic 2024. završeno je spektakularnom ceremonijom...

Tragedija: U 26. godini preminuo golman reprezentacije Crne Gore

Radio-televizija Crne Gore (RTCG) jutros je objavila da je...