FK Sarajevo i Široki upisali važne bodove na gostovanjima

Fudbaleri FK Sarajevo upisali su pobjedu u prvom susretu proljetnog dijela sezone Premijer lige Bosne i Hercegovine. Izabranici Mehe Kodre slavili su u 16. kolu na gostovanju u Gradačcu, gdje su na veoma lošem terenu domaću Zvijezdu pobijedili s 3:0. Golove za Sarajevo postigli su Bekić u 18. te Benko u 22. i 76. minutu susreta.

Široki Brijeg je upisao važna tri boda na gostovanju Radniku u Bijeljini, iako je domaći tim prvi došao u vodstvo pogotkom Galešića u 14. minutu. Ipak, lider na tabeli brzo se konsolidirao i do kraja prvog poluvremena preokrenuo utakmicu u svoju korist. Strijelci su bili Wagner u 28. i Peko u 37. minutu. Tuzlanska Sloboda je deklasirala Travnik s 4:0, a branilac titule prvaka Zrinjski na svom terenu je pobijedio Slaviju s 2:0.

Drina je pobijedila Velež s 3:1, a Vitez Čelika s 1:0. Od 17.30 sati igraju Borac i Mladost, dok će u derbiju kola sutra na ”Grbavici” s početkom u 14.30 sati igrati Željezničar i Olimpic.

Počela Olimpijada u Parizu: Bh. zastavu nosili Larisa Cerić i Mesud Pezer

Ceremonija otvaranja 33. ljetnih Olimpijskih igara, trenutno je u...

Lana Pudar nosiće zastavu BiH na zatvaranju Olimpijade u Parizu

Zastavu BiH će na ceremoniji otvaranja Olimpijskih igara u...

Fenomenalna Lejla Njemčević osvojila 21. titulu prvakinje BiH

Najbolja bh. biciklistkinja Lejla Njemčević osvojila je XCO državno...

Lana Pudar dobila poštansku markicu

Najtrofejnija bosanskohercegovačka plivačica i evropska prvakinja Lana Pudar od...