Europska liga: Chelsea savladao MOL Vidi, Eintracht Frankfurt bolji od Lazija

Večeras su završeni mečevi 2. kola Europske lige, a važne pobjede su, između ostalih, upisali Chelsea, Rangersi, Eintracht Frankfurt i Krasnodar, javlja Anadolu Agency (AA).

Od utakmica koje su igrane u terminu od 21.00 sat, Chelsea je u grupi “L” na “Stamford Bridgeu” u Londonu rezultatom 1:0 savladao mađarski MOL Vidi.

Rangersi su u grupi “G” u Glasgowu pobijedili Rapid iz Beča sa 3:1. U istoj grupi, Spartak Moskva je u Moskvi remizirala protiv Villarreala rezultatom 3:3.

U grupi “H”, Eintracht Frankfurt je kao domaćin bio bolji od Lazija rezultatom 4:1. Lazio je igrao sa dva igrača manje nakon što je Basta zaradio crveni karton u 45., i Correa u 59. minuti.

Švedski Malmo FF je u grupi “I” na domaćem terenu pobijedio Bešiktaš rezultatom 2:0.

Krasnodar je u grupi “J” u Krasnodaru slavio protiv Seville sa 2:1.

U ostalima mečevima koji su se igrali u istom terminu postignuti su sljedeći rezultati: Apollon – Marseille 2:2, BATE – PAOK 1:4, Jablonec – Dynamo Kyiv 2:2, Sarpsborg 08 – Genk 3:1 i Standard Liège – Akhisar Genclik Spor 2:1.

Od utakmica koji su se igrali u terminu od 18.55 sati, Dinamo Zagreb je u grupi “D” u gostima savladao Anderlecht rezultatom 2:0. Strijelci za Dinamo su bili Izet Hajrović u 19. minuti iz penala i još jedan bh. nogometaš Amer Gojak, koji je pogodio u 68. minuti.

U istoj grupi, Fenerbahče je u Istanbulu savladao Trnavu sa 2:0.

Rosenborg je u grupi “B” kao domaćin poražen od RB Leipziga rezultatom 1:3. U istoj grupi, Salzburg je kod kuće slavio protiv Celtica istim rezultatom.

Bordeaux je u grupi “C” na svome “Matmut Atlantiqueu” poražen sa 1:2 od FC Copenhagena. U okviru iste grupe, Zenit Petersburg je u Saint Petersburgu savladao Slaviju Prag rezultatom 1:0.

Arsenal je u grupi “E” u Bakuu pobijedio Qarabag rezultatom 3:0.

AC Milan je u grupi “F” kao domaćin slavio sa 3:1 protiv Olympiakosa.

Ekipa Astane je u utakmici kod kuće, koja se igrala od 16.50 sati, u grupi “K” pobijedila Rennes 2:0.

U ostalima mečevima koji su se igrali u istom terminu postignuti su sljedeći rezultati: Bayer Leverkusen – AEK Larnaca 4:2, Betis – Dudelange 3:0, Vorskla Poltava – Sporting 1:2 i Zurich – Ludogorets 1:0.

Drama u Hadžićima: Fudbaler Radnika se srušio na terenu

Marcelo Kurevija, defanzivac Radnika iz Hadžića, srušio se na...

Bivši košarkaš Cibone preminuo nakon borbe s opakom bolešću

Bivši košarkaš Cibone Corey Williams preminuo je u 46....

I to je BiH: Himna Bosne i Hercegovine izviždana uoči finalne utakmice Zrinjskog i Borca

Himna Bosne i Hercegovine je izviždana uoči početka prve...