EURO 2020: Engleska prošla u četvrtfinale

Fudbalska reprezentacija Engleske uspjela pobijediti Njemačku rezultatom 2:0 i plasirati se među osam najboljih selekcija na Evropskom fudbalskom prvenstvu, javlja Anadolu Agency (AA).

Utakmica osmine finala odigrana je na stadionu “Wembley” u Londonu.

Englesku je u vodstvo doveo Raheem Sterling koji je ostvario pogodak u 75. minuti utakmice. U minutama meča koje su prethodile tom trenutku nedostajalo je prilika za pogotke. Nakon Sterlinga, Harry Kane u 88. minuti povećao je prednost na 2:0.

Od 21 čas igra se posljednja utakmica osmine finala kada će Švedska i Ukrajina odmjeriti snage u Glasgowu.

U prethodnim mečevima u četvrtfinale EURO 2020 plasirale su se Danska, Italija, Češka, Belgija, Španija i Švajcarska.