EURO 2020: Danska u polufinalu

Fudbalska reprezentacija Danske plasirala se u polufinale Evropskog fudbalskog prvenstva pobedom nad Češkom rezultatom 2:1, javlja Anadolu Agency (AA).

Na olimpijskom stadionu u Bakuu, već u prvih pet minuta, Danska je povela golom Thomasa Delaneya. Još jednu priliku imali su Danci pokušajem Mikkela Damsgaarda u 13. minutu, ali bez pogotka.

U 17. minutu, Delaney je probao ponovo ka golu, ali bezuspešno. U 22. minutu, Češka je imala šansu za izjednačenjem, ali bez promene rezultata.

Danska je potom pred kraj poluvremena u 42. minutu povećala prednost golom Kaspera Dolberga.

Prednost je smanjila Češka u 49. minutu pogotkom Patrika Schicka, te je utakmica završena rezultatom 2:1.

Poslednja četvrtfinalna utakmica počinje od 21 čas večeras između Engleske i Ukrajine.

Polufinalne utakmice zakazane su za 6. jul od 21 čas (Italija – Španija) i 7. jula.

Finale će biti održano 11. jula takođe od 21 sat.

Suđenje za smrt malene Džene Gadžun: Vještak iznio nalaz obdukcije tijela djevojčice

Prekinuto je današnje ročište u Kantonalnom sudu u Sarajevu...