EURO 2018. u fudbalu za kadete: BiH na startu poražena od Njemačke

Kadetska (U17) fudbalska reprezentacija BiH pretrpjela je poraz od Njemačke na startu nadmetanja u grupi “C“ na Evropskom prvenstvo koje se održava u Hrvatskoj. Bh. kadeti poraženi su sa ubjedljivih 0:5 od vršnjaka iz Njemačke u susretu koji je igran u Kostreni. Nijemci su poveli sa 2:0 već na otvaranju utakmice. Prvo je u drugoj minuti pogodio Lars Lukas Mai, da bi u 16. prednost udvostručio Yannik Keitel.

U drugom poluvremenu izabranici Sakiba Malkočevića pokušali su otvorenijom igrom doći do gola. Stvorili su nekoliko dobrih situacija ispred protivničkog gola, ali ih nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti njemački gol, javlja Anadolu Agency (AA)

Kazna je stigla u samo dvije minute. Jann-Fiete Arp u 50. i 51. minuti postigao golove za velikih 4:0. Arp je hat-trick za vodstvo od 5:0 kompletirao u 62. minuti.

U drugoj utakmici prvog kola grupe “C“ danas u 16.30 sati snage će odmjeriti Srbija i Republika Irska. Narednu utakmicu na EP bh. kadeti će odigrati 7. maja protiv Iraca, također, u Kostreni.

Skandal u Srbiji: Fudbalski sudija uhapšen zbog dilanja droge

Vijest dana u susjednoj Srbiji, tačnije u Zaječaru je...