EURO 2016: Belgija deklasirala Republiku Irsku

Fudbalska reprezentacija Belgije ostvarila je jako važnu pobjedu u drugom kolu grupe „E“ na Evropskom prvenstvu u Francuskoj. „Crveni đavoli“ savladali su Republiku Irsku rezultatom 3:0 (0:0), i tako se približili plasmanu u osminu finala, javlja Anadolu Agency (AA).

Pritisak sa Belgijanaca skinuo je Romelu Lukaku prelijepim udarcem sa vrha šesnaesterca na otvaranju drugog poluvremena, u 48. minutu. U nastavku se Belgija razigrala i deklasirala Irsku. Prvo je Axel Witsel u 61. minuti pogodio za 2:0, da bi Lukaku devet minuta kasnije svojim drugim povisio na 3:0, što je bio i konačan rezultat utakmice.

Poslije utakmica drugog kola lider grupe „E“ je Italija sa šest bodova, slijedi je Belgija sa tri, dok Švedska i Republika Irska imaju po bod.

U trećem kolu 22. juna u 21 sat sastaće se Italija – Republika Irska u Lilleu i Švedska – Belgija u Nici.

Drama u Hadžićima: Fudbaler Radnika se srušio na terenu

Marcelo Kurevija, defanzivac Radnika iz Hadžića, srušio se na...

Bivši košarkaš Cibone preminuo nakon borbe s opakom bolešću

Bivši košarkaš Cibone Corey Williams preminuo je u 46....

I to je BiH: Himna Bosne i Hercegovine izviždana uoči finalne utakmice Zrinjskog i Borca

Himna Bosne i Hercegovine je izviždana uoči početka prve...