Engleska nakon penala savladala Kolumbiju, u četvrtfinalu protiv Švedske

Nogometna reprezentacija Engleske je nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca protiv selekcije Kolumbije izborila plasman među osam najboljih selekcija Svjetskog prvenstva u Rusiji.

Meč koji se večeras igrao na “Otkritije Areni” u Moskvi poslije 120 minuta igre, tj. produžetaka završen je rezultatom 1:1. Pogodak za Engleze je postigao Harry Kane u 57. minuti iz jedanaesterca, dok je Kolumbija uspjela izjednačiti u trećoj minuti sudijske nadoknade golom Yerryja Mine na asistenciju Juana Cuadrada javlja Anadolu Agency (AA).

U produžecima nije bio poznat pobjednik, pa je utakmicu odlučilo izvođenje jedanaesteraca gdje su, rezultatom 4:3, uspješniji bili Englezi.

Engleska u četvrtfinalu igrat će protiv Švedske koja je danas savladala Švicarsku sa 1:0. Meč je na programu 7. jula, u subotu, od 16 sati.