Drugo kolo Evropa lige: Rijeka remizirala sa Sevillom

Jedan od derbija večerašnjeg kola su u Londonu igrali Tottenham i Bešiktaš

Kompletirano je i drugo kolo Evropa lige u fudbalu u kojem su Rijeka i Bešiktaš izborili važne bodove, dok su Dinamo iz Zagreba i Partizan poraženi na teškim gostovanjima

Večeras su odigrane utakmice drugog kola grupne faze UEFA-ine Evropa lige, a od rezultata izdvajamo remi Rijeke s favoriziranom španskom Sevillom, prenosi Anadolu Agency (AA).

Rijeka je na Kantridi u okviru takmičenja u Grupi G dočekala bivšeg šampiona ovog drugog po jačini klupskog takmičenja na Starom kontinentu Sevillu i izborila remi. Utakmica je završena rezultatom 2:2, a uzbuđenja i dobre igre nije nedostajalo. Gosti su poveli golom Iaga Aspasa u 26. minuti, da bi Andrej Kramarić iz penala u 52. i Zoran Kvržić u 68. minuti preokrenuli rezultat u korist domaćina Rijeke. Međutim, hrvatskom timu je nedostajalo malo sreće i iskustva pa su u posljednjim trenucima primili izjednačujući pogodak. Strijelac za konačnih 2:2 bio je Stephane M’Bia.

Još jedan hrvatski tim, Dinamo Zagreb, večeras je igrao svoj susret u okviru Grupe D, u kojem su na gostujućem terenu igrali protiv škotskog velikana Celtica. Zeleno-bijeli su već u 6. minuti susreta golom Krisa Commonsa poveli s 1:0, a taj rezultat je ostao do kraja meča. Ostatak susreta je protekao u tvrdoj igri na sredini terena, sa nekoliko propuštenih velikih prilika za gol na obje strane.

Beogradski Partizan je također večeras gostovao kod grčke ekipe Asteras Tripolisa u okviru Grupe C. Grci su slavili pobjedu rezultatom 2:0, a pogađali su Fernando Usero u 22. i Facundo Parra u 52. minuti meča.

Jedan od derbija večerašnjeg kola su u Londonu igrali Tottenham i Bešiktaš. Ovaj meč Grupe C završen je remijem 1:1 i turski tim je zasluženo ponio bod u Istanbul. Vodstvo Hotspursima je u 26. minuti donio Harry Kane, a izjednačujući gol za izabranike trenera Slavena Bilića u posljednjim minutama meča je iz penala postigao Demba Ba.

Turska ekipa na čelu sa bh. stručnjakom Vahidom Halilhodžićem, Trabzonspor je na domaćem terenu izgubila od Legie iz Varšave. Gol za važna tri boda poljske ekipe postigao je u 16. minuti meča Michal Kucharczyk.

Rezultati večeras odigranih susreta po grupama:

Grupa A: FC Zurich – Borussia Munchengladbach 1:1, Villareal – Apollon Limassol 4:0

Grupa B: HJK – Club Brugge 0:3, Torino – FC Koebenhavn 1:0

Grupa C: Asteras Tripolis – Partizan 2:0, Tottenham – Bešiktaš 1:1

Grupa D: Astra Giurgiu – Salzburg 1:2, Celtic – Dinamo Zagreb 1:0

Grupa E: Dinamo Moskva – PSV 1:0, Estoril – Panathinaikos 2:0

Grupa F: Inter – FK Karabagh 2:0, Seint Etienne – Dnipro 0:0

Grupa G: Feynoord – Standard 2:1, Rijeka – Sevilla 2:2

Grupa H: Krasnodar – Everton 1:1, Wolfsburg – Lille 1:1

Grupa I: Slovan – SSC Napoli 0:2, Sparta Prag – Young Boys 3:1